22.04.2026r. – Dzień Ziemi to dobry moment, aby podsumować działania
ekologiczne młodszych uczniów. Dzieci uczą się poprzez obserwację. Biorą
udział w prostych pracach ekologicznych, takich jak sprzątanie okolicy
czy dbanie o porządek w swoim otoczeniu. Dokarmiając ptaki zimą uczą się
odpowiedzialności i troski o zwierzęta. Dzieci poznają zasady
bezpiecznego zachowania podczas działań na świeżym powietrzu oraz
poznają tajniki, jak dbać o środowisko na co dzień – oszczędzać wodę,
segregować odpady czy szanować zieleń. Każdy może mieć wpływ na ochronę
naszej planety.
